מרתון ברלין – אינסוף חוויות בדרך לקו הסיום

כשחושבים על ברלין הרבה דברים עוברים בראש: שער ברנדבורג, צ'ק פוינט צ'ארלי, גרפיטי משוגע במיוחד, מקומות היפסטרים וטרנדיים ובעיקר, אירופה הקלאסית.
בנוסף לכל אלה מתקיים בברלין אחד המתרונים הפופולריים ביותר בעולם. מרתון ברלין - אירוע ריצה מרכזי הנערך מדי שנה בשבוע האחרון של ספטמבר החל משנת 1974.

מסלול המרתון הוא מהמהירים בעולם ועובר לצד מבנים עוצרי נשימה בעיר ההיסטורית. המרתון מתחיל ומסתיים בשער ברנדנבורג ועובר ליד מבנים היסטוריים ופארקים יפהפיים במזרח ומערב ברלין. 50,000 רצים מ-107 מדינות וקהל של 1,000,000 צופים הופכים את האירוע לחג אירופאי ססגוני במיוחד. אירועי מרתון ברלין מתפרשים על פני 48 שעות עם אקספו מותגים ענק, ארוחת בוקר מטעינה לרצים ומופעי רחוב מוסיקליים.

מרסל פורסטנאו, אחד המשתתפים במרתון ברלין שיתף בחוויה הפרטית שלו:

" לאורך הקילומטרים הראשונים, הרחובות מוצפים בצופים, למרות שחלק זה של ברלין אינו אזור מגורים. אנחנו רצים דרך הפארק הראשי של העיר, טירגרטן, ורבים חברים ובני משפחה מתאספים כאן כדי לעודד את יקיריהם או להחזיק את השלט.

כמו בכל שנה, זה מדהים לראות כל כך הרבה דגלים לאומיים גם כאן, הרבה רצים מצפון ברלין מדרימים כדי לקחת חלק במרתון ברלין.

REUTERS / HANNIBAL

 

אחרי ארבעה קילומטרים אנחנו מתקרבים ללהקה הראשונה שמנגנת בצד הכביש, בפרבר של אל-מוביט. אני שומע רק שורה אחת של המילים, שמאוד מתאימה: "אתה חייב לעבור את זה", שרה הזמרת

מרתון ברלין הוא לא רק חוויה ברלינאית, הוא חוויה בינלאומית וספורטיבית שמשאירה תמיד טעם של עוד.

 

רוצים לרוץ בברלין? שמרנו לכם מקומות!