מירוץ אלופים בשדרות

ימים
שעות
דקות
שניות

מירוץ אלופים בשדרות

ימים
שעות
דקות
שניות

מירוץ האלופים ה-1 בשדרות הוא קונספט ייחודי המשלב ריצה עם מסרים חברתיים לצד אושיות מעוררות השראה בתחום הספורט ומסתיים במופע מוזיקלי מרהיב.

העיר שדרות חרטה על דגלה להעצים באמצעות הספורט את האחדות, השוויון, הסובלנות והמצוינות. 

מה הופך אותנו לאלופים? האם זה סוג גוף? כוח מנטאלי? ביטחון? השאלה מה עושה אלוף היא בבירור אזור אפור, מה שבטוח הוא שלאלופים יש רצון עז להתגבר על האתגרים, יש להם את האומץ להסתכן בכישלון וללמוד ממנו. אלופים משתמשים באירוע כדי להשיג ידע עצמי רב יותר, כמו גם משוב על שיפור פיזי. הם כל הזמן מגדירים לעצמם מטרות ואתגרים חדשים ולעולם אינם נחים על זרי הדפנה שלהם, אם הם הגיעו אל המטרה, הם מיד יגדירו את היעד הבא שלהם.

לאלוף יש חזון. אלוף אומר "אני יכול!".

10KM

5KM

2KM

לוח זמנים:

16:30   פתיחת חלוקת ערכות

18:00   זינוק 10 ק"מ 

18:10   זינוק 5 ק"מ 

18:20   זינוק 2 ק"מ עממי 

19:20   זינוק מקצה אפרוחים 

19:30   טקס מחווה לאלופים והענקת גביעים לזוכים כלליים 

20:00   טקס הענקת מדליות לזוכים בקטגוריות

20:50   משה פרץ בהופעה חיה

22:00   נעה קיריל בהופעה חיה

מקצים ומחירים:

מקצה 10 ק"מ   70 ש"ח

מקצה 5 ק"מ     60 ש"ח 

מקצה 2 ק"מ     ללא עלות

קטגוריות ופרסים 5 ו-10 ק"מ:

כללי:  מקצה מדיד, מסלול כביש.

קטגוריות: גברים ונשים כללי מקום 1, 2, 3

גילאי:
18-29
30-39
40-49
50-59
60+

גיל הקטגוריה נקבע לפי שנת הלידה.

זמן סגירת מסלול:

שעתיים לאחר הזינוק

 

פרסים: 

     מקצה 10 ק"מ:

          מקום 1 -גברים / נשים – 1000 ש"ח

          מקומות 2+3 – פרסים שווי ערך

     מקצה 5 ק"מ: 

           גביע+תשורה 

 

האלופים שירוצו איתנו:

קשר עין

קשר עין קבוצת ריצה לעיוורים ורואים , בקבוצה עיוורים ולקויי ראייה מכל הגילאים שמגיעים לאימונים פעמיים בשבוע עם המאמן וילם לוקש באיצטדיון הדר יוסף בתל אביב . הריצה היא בזוגות של עיוור ורואה כאשר הרץ הרואה הוא העיניים של עמיתו העיוור. קבוצת "קשר עין" מונה כ-40 רצים פעילים . קבוצת "קשר עין" משתתפת במרוצים ומרתונים שונים ומגוונים בארץ וגם מחוץ לגבולות המדינה . הקבוצה עובדת בתמיכה של בית חינוך עיוורים. כל הפעילות בקבוצה היא התנדבותית הקשר בין הרצים הוא לא רק באימונים , אלא קשר יומיומי חברתי המשלב גם אימונים פרטניים בזוגות מעבר לאימונים במסגרת הקבוצה .

בז'ה נבבה

עיוור מלידה, הוא נולד באתיופיה אביו נטש אותו בילדותו ובגיל 7 הוא עלה לישראל יחד עם אמו מבלי לדעת מילה בעברית ובלי יכולת כספית לקיום יומיומי. מגיל צעיר בזה הלך ללמוד בפנימייה. הוא החל לעסוק בספורט דרך עמותת אתגרים בירושלים. בתחילה ברכיבה על אופני טנדם ובהמשך החל להתאמן בריצות ארוכות, בהתחלה בליווי מתנדבים בלבד, ובהמשך גם בליווי מאמן ריצה מקצועי. בזה התחיל להציב לעצמו מטרות - בהתחלה 15 ק"מ, אחר כך חצי מרתון ולאחר מכן בזה החליט כי הוא רוצה לרוץ מרתון. שום דבר לא עצר בעדו, הנחישות שלו עמדה תמיד מולו , נאבק בכל מגבלה המשיך בטיפוס הלאה מעלה "ויתרתי על הרבה דברים בחיים , הלכתי הולך לישון בשמונה בערב , רצתי 6 פעמים בשבוע, כל פעם עם מאמן אחר. שילבתי את הריצה עם עבודה ולימודים. חוויתי הרבה נקודות משבר, אבל אחרי חצי שנה הצלחתי להגיע למרתון טבריה אותו עשיתי עם 2 מלווים, כל אחד עשה חצי מרתון ורק אני נותר לי לעשות 42 ק"מ. מה לעשות, השחורים תמיד נדפקים. "בריצת מרתון החלק הכי קשה הוא 12 ק"מ האחרונים. כל הגוף אומר לך להפסיק, לחדול. ב-2 ק"מ האחרונים אמרתי למלווה שלי שיסתכל שכל החלקים שלי עליי, כי אני לא מרגיש את הגוף. כשהגענו לקו הסיום, התעלפתי." בזה התעורר, מוקף מצלמות שלא יכל לראות, עם חיוך של מליון דולר. באפריל 2007 בזה התמודד במרתון רוטרדם מתוך מטרה לעמוד בקריטריון האולימפי לקראת אולימפיאדת בייג'ינג. הוא סיים את המירוץ במקום הראשון, בזמן של 3:22 שעות, 4 דקות יותר מהמינימום האולימפי. מכיוון שמועד זה היה ההזדמנות האחרונה לעבור את דרישות המינימום לאולימפיאדה זו, ותנאי מזג האוויר הקיצוניים לא ניתנו להשוואה הוגנת, הוא ערער לוועד האולימפי, ואפילו פנה לבית המשפט הבינלאומי בהאג, כדי שיאפשרו לו לעמוד בקריטריון פעם נוספת. לבסוף השיג הזדמנות נוספת לעמוד בקריטריון, ובאוקטובר 2007 השתתף במרתון אמסטרדם. הוא הגיע ראשון בין הרצים העיוורים ואף השיג את המינימום האולימפי לאולימפיאדת בייג'ינג כשחצה את קו הסיום לאחר 3 שעות ו-15 דקות, 5 דקות מהר מהמינימום. באולימפיאדת בייג'ינג הגיע למקום החמישי, כאצן העיוור הכי מהיר בעולם מתוך אלפי אצנים עיוורים. את קו הסיום חצה לבדו, כשהוא מקבל הנחיות בעל פה מן המתנדב שליווה אותו. כיום, בזה נבבה עוסק בהוראת ספורט והנחלתו לנוער בתיכון "מור מטרו- ווסט רעננה".

דרכי הגעה:

נקודת הזינוק, ההפנינג והמופעים באצטדיון הכדורגל הישן הקליקו ל-WAZE

האצטדיון נמצא מרחק הליכה של 15 דק' מתחנת הרכבת

דרכי הגעה:

חולצת המירוץ:

זוהי חולצת המירוץ השווה שמחכה לכם בערכת הרצים – אליפות!

תקנון הרשמה והשתתפות במירוץ:

גלילה לראש העמוד